Únor 2009

Medvídě Tom se nám přestěhoval z Brna do Prahy

17. února 2009 v 15:38 | Dudlinka |  Novinky
Menší z populárních dvojčat, lední medvěd Tom, čeká 14. února v kotci brněnské zoo na odvoz do Prahy
Menší z populárních dvojčat, lední medvěd Tom, čekal 14. února v kotci brněnské zoo na odvoz do Prahy

V sobotu odpoledne přicestoval do pražské zoo nový lední medvěd. Rok starý Tom se do metropole přestěhoval z Brna, kde je velmi populární i spolu se svým sourozencem. Rozloučit se s ním přišly stovky lidí. Do Prahy dorazil v pořádku, jen byl z transportu trochu nervózní.

Mluvčí pražské zoo Vít Kahle řekl, že transport proběhl podle plánu. "Vše bylo v pořádku a vykládka proběhla bez jediné komplikace na to, že přesun je v životě medvíděte určitým náporem na jeho nervovou soustavu," uvedl Kahle. Z přepravní bedny prý však macek o váze 110 kilo vyběhl hladce do prostoru karantény v zázemí expozice ledních medvědů.
"Je v péči veterinářů, kteří provedou vstupní prohlídku. Pokud bude vše v pořádku, uvidí ho návštěvníci do deseti dnů," dodal Kahle. Tom měl v zoo přichystány ryby i vodu, aby se uklidnil. V dalších dnech ho začnou chovatelé přivykat na venkovní expozici. Tu bude obývat spolu s medvědicí Bertou.
Příprava na odjezd trvala zhruba půl hodiny, doprovázely ji drobné komplikace, kdy se utrhl jeden ze šroubů na kleci. Do Prahy jela roční šelma z bezpečnostních důvodů bez uspání, stejně jako v neděli druhý z dvojice Bill. Toho z Brna posílají do německého Gelsenkirchenu.

Jinak Bill v neděli odcestoval do Německa...

TH nebudou na ECHU 2009

17. února 2009 v 15:35 | Dudlinka |  Novinky
Je oficiálně potvrzeno, že Tokio Hotel nejsou nominováni v žádné kategorii ani tam nevystoupí.
JInak tady máte další info:
Kdy: 21.února 09
Kde: Berlín (O2 World Arena)
Čas: Od 20:15
Vysíláno na: ARD
Vystupují: U2, Katy Perry, Amy MacDonald, Silbermond, Udo Lindenberg...

No myslim ze by stálo za to podívat se na to v TV..i když tam THčka nebudou...